Doxxing як вид булінгу. Що робити медійникам

People photo created by wayhomestudio - www.freepik.com People photo created by wayhomestudio - www.freepik.com

Онлайн-атаки можуть бути не тільки тролінгом та булінгом, а й охоплювати doxxing. Це коли особисту інформацію про людину, наприклад адресу, номер телефону тощо, оприлюднюють онлайн. Цю інформацію зазвичай отримують з публічних баз даних або публічної сторінки в соцмережах журналіста. Також зловмисники можуть зламати облікові записи для отримання персональних даних. Ці дані потім можуть використовуватися для переслідування або залякування журналіста.

Як убезпечити себе від doxxing:

  • На сторінках у соцмережах видаліть всю свою контактну інформацію та особисті дані, наприклад дату народження, телефон, емейл тощо. Найкраще залишати робочу адресу електронної пошти для контакту з вами. 
  • Прогугліть себе. Подивіться, яку інформацію можна отримати про вас та сімʼю на просторах інтернету. Видаліть цю інформацію, де можливо, або зверніться до платформ, де її розміщено.
  • Перегляньте профілі ваших найближчих родичів та членів сімʼї: чи, буває, не поширюють вони на своїх сторінках небажану інформацію про вас. Розкажіть їм про свої застереження та попросіть видалити. 
  • Уважно ставтеся до надійності своїх паролів. Використовуйте менеджер паролів, щоб створювати довгі унікальні паролі для своїх облікових записів. 
  • Переглядайте вміст своїх облікових записів, зокрема в емейлах та особистих повідомленнях у соціальних мережах: чи немає там будь-якої інформації, яка могла б поставити вас під загрозу. Видаліть, якщо це можливо.

Якщо doxxing стався:

  • Документуйте напад. Записуйте події, що відбуваються, та робіть скриншоти.
  • Перегляньте свої профілі в інтернеті й видаліть особисті дані.
  • Переконайтеся, що ваші паролі надійні та ввімкнено двоетапну автентифікацію для всіх облікових записів. 
  • Повідомте ваш банк, мобільного оператора та інші компанії, що ви стали жертвою доксингу. Це допоможе запобігти шахрайському використанню цих послуг.
  • Повідомте друзям, колегам та членам родини, що ви стали жертвою доксингу. 
  • Зверніться по захист до правоохоронних органів

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту "Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України". Матеріал відбиває позицію авторів і необов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Інші матеріали
Юридична допомогаЩо може зробити прокурор для захисту журналістів
Photo by Saph Photography from Pexels
Оцінка і планування ризиківСексуальні домагання щодо журналісток. Що робити та як протидіяти?
 ign.com
Юридична допомогаОсобливі умови в країні не є підставою для утаємничення суспільно важливої інформації